کتلت یکی از غذاهای خوشمزه ما ایرانی ها می باشد.کتلت کدو با پنیر کبابی و سبزیجات یکی از خوشمزه ترین غذاها به شمار می آید.دستور پخت این کتلت بی نظیر برای شما عزیزان آماده کرده ایم.این کتلت یکی از متفاوت ترین غذاها با طعم های مختلف است امتحان کنید.

کتلت کدو

مواد لازم:

هویج  ۲ عدد
کدو سبز  ۱ عدد
پنیر کبابی  ۵۰۰ گرم
پیازچه  ۴ ساقه
گشنیز  ۲ قاشق غذاخوری
نعناع  ۲ قاشق غذاخوری
تخم مرغ  ۲ عدد
آرد سوخاری  ۲ قاشق غذاخوری
روغن زیتون  به میزان لازم
نمک  به میزان لازم
فلفل سیاه  به میزان لازم
فلفل چیلی قرمز  ۱ عدد
زنجبیل  به میزان لازم
شکر  ۲ قاشق چای خوری
سرکه ۲ قاشق غذاخوری

طرزتهیه:

۱- برای تهیه کتلت ها، بر روی رنده ی هویج و کدو نمک بپاشید و آن را در آبکش بریزید، و برای ۵ دقیقه کنار بگذارید تا آب بیاندازند.سپس آن ها را روی دستمال حوله ای بریزید و فشار دهید تا آب اضافیشان گرفته شود.

۲-ترکیب کدو و هویج، پنیر کبابی، پیازچه، گشنیز و نعناع را در ظرفی بریزید، و به آن نمک و فلفل اضافه کرده و مواد را خوب با هم ترکیب کنید.

۳- و سپس تخم مرغ های زده شده را اضافه کنید و خوب هم بزنید.

۴- سپس آرد سوخاری را به سایر مواد اضافه کنید.چسبندگی مواد باید به گونه ای باشد که بتوان آن ها را فرم داد، اگر لازم شد آرد سوخاری بیشتری به آن اضافه کنید.

۵- مواد را به شکل ۸ عدد کتلت به پهنای ۱ سانتی متر، یا ۱۶ عدد کتلت کوچک فرم دهید. یک قاشق پر از مواد بردارید و با دست آن را فشار دهید (تا اگر آب اضافی داشت، خارج شود). آن ها را برای ۲۰ تا ۲۵ دقیقه در یخچال قرار دهید تا سفت شوند.

۶- در این میان،برای آماده کردن سس فلفل چیلی، زنجبیل، شکر، سرکه، ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری روغن زیتون و به اندازه نوک انگشت نمک را با هم ترکیب کنید، تا شکر حل شود. آن را بچشید و در صورت لزوم به آن چاشنی بیشتری اضافه کنید.ماهیتابه ای را روی حرارت متوسط گرم کنید. مقداری روغن زیتون در آن بریزید و کتلت ها را در چند نوبت تا از هر دو طرف طلایی و ترد و مغز پخت شوند در آن بپزید.