بانوان ایرانی : بسیاری از خانواده ها از خیارشورهای آماده و فروشی در بازار اطمینان لازم را ندارند و به بهداشتی و سالم بودن انها شک دارند . نیازی نیست خیار شور را از بیرون بخرید و با آموزش زیر به راحتی خودتان در منزل خیارشور تهیه خواهید کرد .

مواد لازم برای تهیه خیار شور خانگی :

خیار ریز قلمی : ۲ کیلو گرم

برگ کرفس : ۲۰۰ گرم

شوید :۲۰۰ گرم

تلخون: یک کیلو

سنگ نمک : به میزان لازم

سیر: ۴ حبه بزرگ

فلفل سبز تند :۴ عدد

زاج سفید : یک تکه کوچک

خیارشور

طرز تهیه  خیار شور خانگی :
ابتدا سبزی ها و خیار ها رو خوب بشورید و بگذارید تا خشک شوند (توجه کنید که اگه خوب خشک نشود کپک میزند ) ، لازم نیست سبزیها رو خرد کنید ، بعضی ها خیار ها و سبزیها را نمی شورند و بعد خیار شورها را آب میکشند اما مادر همان اول می شوریم .
سپس آب و نمک را بگذارید بجوشد ( تقریبا برای هر۱۵ لیوان آب یک لیوان خرد شده سنگ نمک به کار میره ) در انتها زاج سفید را هم داخلش بگذارید و وقتی حل شد از روی گاز بردارید .
پس از آن خیار و سبزیها را لایه لایه داخل ظرف ترشی ریخته و سیر و فلفل را هم لابه لای آنها قرار دهید، آب و نمک رو بریزید روی مواد تا جائی که ظرف پربشه بعد درش رو محکم ببندید و بزارید تا جا بیفتد.

بستگی به دمای هوا زمان لازم برای عمل آمدن خیار شور متفاوت است هرچه هوا گرمتر شود زمان هم کمتر میشود.

نکات مهم :
-دمای آب و نمکی که روی خیار شور می ریزید خیلی مهم است، این آب باید نه داغ باشد نه سرد! یعنی وقتی انگشتتون را داخش می زنید نسوزد!
-اگه لابلای مواد ، گوجه های رسیده و سفت هم بریزید میتونید همزمان شوری گوجه فرنگی خوشمزه هم داشته باشید.

– اگه از نمک معمولی استفاده میکنید خیار ها نرم میشه ولی اگه ازسنگ نمک استفاده کنید کیفیت خیار شور شما خیلی خوب خواهد شد.

آیا میدانستید که:
خیارشور یک خوراکی از نوع شور است.
برای تهیه خیار شور، خیار قلمی را در یک بازه زمانی مشخص در آب شور و سرکه یا محلول های مشابه قرار می دهند. مانند سایر گیاهان ترشی‌شده، خیارشور نیز کالری کمی دارد.

خیارشور دارای مقداری کافی “ویتامین k ” است , خیارشور به طور میانگین حاوی ۱۲ تا ۱۶ میکروگرم و تقریباً ۱۵٪ تا ۲۰٪ ویتامین کای مورد نیاز بدن در یک روز است. همچنین خیارشور حاوی سه کیلوکالری انرژی است که از کربوهیدرات‌های موجود در خیار به دست می‌آید.

احتیاط :
– از آنجایی که خیارشور به ویژه محصولات موجود در بازار عرضه درصد نمک بالایی دارند نباید به مقدار زیاد و به طور مداوم مصرف شوند زیرا مصرف زیاد نمک خطر ابتلا به افزایش فشار خون را زیاد می‌کند.

خرید خیار شور:
–  اگر خودتان نمیتوانید خیار شور درست کنید از خیارشورهای دارای پروانه ساخت یا خیارشورهای تخمیری که دارای کد بهداشتی هستند استفاده کنید. خیارشورهای تخمیری باید دارای برچسبی باشند که حاوی مشخصات کالا شامل کد بهداشتی، تاریخ تولید، تاریخ انقضاء و آدرس باشند.
–  در موقع خرید به ظروف مورد استقاده توجه کنید که از مواد درجه یک ساخته شده باشد، دبه‌های درجه دو معمولا کدر و غیر سفیدرنگ هستند.
–  از خریداری خیارشورهایی که در ظروف بسیار بزرگ ( ۷۰ – ۶۰ لیتری) نگهداری می‌شوند خودداری نمایید.
–  در زمان خرید توجه کنید که فروشنده در شرایطی بهداشتی خیارشور را عرضه نماید و در صورتیکه محصول کپک زده است یا با دست اقدام به تخلیه ان می‌کند از خریداری خودداری کنید.

 

گردآوری: بخش آشپزی و تغذیه بانوان ایرانی