یخ درمانی چگونه انجام می شود ؟

به واقع یخ درمانی مقرون به صرفه است چرا که لوازم و امکانات زیادی را لازم ندارد. تنها باید این درمان را برای احیای زیبایی خود انجام دهید.

برای انجام  این درمان به طور روزانه کارهای زیر را انجام دهید:

بیش از انجام هر کاری پوست صورت خود را کاملا پاک کرده و مطمئن شوید که هیچ ماده آرایشی روی آن وجود ندارد .

%db%8c%d8%ae-%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c

 

یخ را در یک حوله یا پارچه ای تمیز بپیچید و به طور غیر مستقیم به پوست صورت تان نزدیک کنید ظرف مدت ۱ یا ۲ دقیقه یخ را روی پوست صورت خود ماساژ دهید ماساژ را با حرکات دایره ای کوچک در گونه ها، فک، چانه، پیشانی و اطراف بینی انجام دهید و اطراف چشم را به حال خود بگذارید در پایان برای جلوگیری از آکنه پوست خود را با تونر تمیز کنید

مبارزه با آکنه

برای مبارزه با آکنه و جوش های ناخواسته لازم است تا درمان مناسب با پوست خود را پیدا کنید. با این حال یخ درمانی در خصوص درمان آکنه می تواند چربی های اضافه پوست شما را رفع کند و پوست شما را احیا کند.

فراموش نکنید که یخ را تنها ۲ تا ۳ دقیقه روی پوست خود نگه دارید و بیش از این پوست خود را با سردی یخ مورد هجوم قرار ندهید. چرا که این کار باعث ایجاد درد در صورت تان می شود.

پس از یخ درمانی درمان های مناسب آکنه را فراموش نکنید. سعی کنید یخ درمانی را برای ۱۵ دقیقه انجام دهید و در روز ۲ نوبت در صبح و شب این کار را تکرار کنید. برای مزایای بیشتر می توانید تکه های یخ را با لیمو، چای سبز، آب خیار یا چای بابونه درست نمایید .